Teknoloji Caddesi
Metin KANLIKOYAK

E-spor gençlerin gözdesi

17 Haziran 2019 Pazartesi
Metin KANLIKOYAK

I-TECH Teknoloji Kongre ve Fuarı’nda 10 bini aşkın genç oyun standlarına akın etti.

Başkent'in ilk teknoloji fuarı 14-16 Haziran tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde düzenlendi. Yaklaşık 10 bin kişiyi ağırlayan I-TECH, teknoloji sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirirken, yeni iş birlikleri için de fırsatlar yarattı. Microsoft'un ana sponsorluğunu üstlendiği I-TECH, alanında öncü pek çok teknoloji firmasını ağırlarken, katılımcılar da en ileri teknolojileri birebir deneyimleme imkanı bulurken, farklı kostümlerle fuar alanına gelen gençler cosplay yarışmasında eğlendi.

Dijital Dönüşüm, E-spor, Yatay Gerçeklik, Dikey Zeka, Endüstri 4.0 İçin Türkiye'de Üretim İlişkileri Değerlendirilmesi ve Markalaşması, Türkiye’nin Sanayide Dijital Dönüşümü gibi konuların profesyonelleri tarafından konuşulduğu I-TECH, sahne olduğu etkinliklerle de teknoloji dolu 3 gün yaşattı.

I-TECH'te düzenlenen En İyi Cosplay Yarışması ile Cosplay'ler fuar alanında renkli görüntülere sahne olurken, eğlenceli anlar yaşandı.

GENÇLERİN ORKUN IŞITMAK İLGİSİ

I-TECH'de hayranları ile buluşan fenomen Orkun Işıtmak, genç hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Gençler Orkun Işıtmak'ı soru yağmuruna tutarken, ünlü fenomen, fenomen olma serüvenini anlattı; genç hayranlarıyla birer birer fotoğraf çektirdi, fuar standlarını ziyaret etti.

I-TECH'İN İKİNCİSİ GELİYOR

HHB Expo Yönetim Kurulu Şule Dayangaç, I-TECH'in ikincisinin gerçekleşeceğini "Biz HHB Expo olarak önümüzdeki yıl şimdiden ikinci kongre ve fuarı da uluslararası platforma taşıyacak olmanın heyecanı içerisindeyiz. Yarından tezi yok daha geniş kapsamlı uluslararası düzeyde bir organizasyonun çalışmalarını başlatacağız" sözleriyle duyurdu.

E-spor devleriyle gerçekleşen turnuvalara ev sahipliği yapan I-TECH'te ayrıca Microsoft tarafından çocuklara kodlama eğitimi de verildi.

Finans Caddesi - Kayıt Ol

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

Kullanıcı Adınız

Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

E-Posta Adresiniz

Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

Şifreniz

6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
Finans Caddesi - Giriş Yap

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

E-Posta Adresiniz

Şifreniz

Finans Caddesi - Bilgilendirme