Tarım - Gıda - İçecek

Yemek Çeki İstinası 20.52 TL

16 Ocak 2019 Çarşamba

Günlük Yemek Bedelini Artırmak Hem Çalışana Hem İşverene Kazanç Sağlıyor

 

 

2018 yılına oranla %19 artış gösteren günlük yemek bedeli istinası, Bakanlar Kurulu tarafından 2019 yılı için KDV dahil 20,52 TL olarak belirlendi.* Günlük 20,52 TL’ye kadar verilen öğle yemeği ödeneği SGK işçi ve işveren primlerine tabi olmadığı ve Damga Vergisi’nden muaf olduğu için işverenlere de %90’a varan vergi avantajı yaratıyor. Edenred Genel Müdürü Eric de La Doucette’nin yaptığı açıklamaya göre enflasyonun %20 seviyelerinde olduğu bu dönemde çalışanlar, sunulan yan haklara çok daha fazla önem veriyorlar.

 

Çalışan verimliliği ve memnuniyeti önem kazanıyor…

 

Çalışanların en çok tercih ettiği yan haklardan olan yemek kartları, artık işverenler için de çalışan verimliliği ve bağlılığını artırmak için önemli bir araç haline geldi.

 

Yapılan araştırma sonucunda, yemek masrafları şirket tarafından karşılanan çalışanların harcanabilir gelirlerinin arttığı, sağlıklı ve dengeli beslenme neticesinde de üretkenlik ve verimliliklerinin yükseldiği görülüyor. Geçtiğimiz yıl yapılan araştırmalarda ise, yemek kartlarının çalışan motivasyonuna etkisi yüzde 67 iken, nitelikli çalışanın işveren seçimine etkisi ise yüzde 40,45 olarak ortaya çıkıyor. İşverenler, çalışanların artan motivasyon ve verimliliği sonucunda daha yüksek cirolara ulaşabiliyor, vergi avantajından yararlanabiliyor aynı zamanda yemekhane işletmenin, fatura ve fiş toplamanın operasyonel yükünden de muaf olabiliyorlar. Böylelikle işverenin çalışanına yapacağı artış her iki taraf için kazanç sağlayacağı gibi çalışan taraf için de ekstra bir memnuniyet sağlıyor.

Finans Caddesi - Kayıt Ol

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

Kullanıcı Adınız

Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

E-Posta Adresiniz

Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

Şifreniz

6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
Finans Caddesi - Giriş Yap

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

E-Posta Adresiniz

Şifreniz

Finans Caddesi - Bilgilendirme