Şirket Haberleri

ÜNLÜ & Co’ya iki büyük ödül

19 Nisan 2019 Cuma

ÜNLÜ & Co, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından düzenlenen 4. TSPB Sermaye Ödülleri’nde, iki farklı kategoride ödüle layık görüldü.

2018 yılı ‘Satınalma ve Birleşme İşlemleri Lideri’ seçilen şirket, Tarım Alacaklarına Dayalı İlk VDMK ihracı ile de ‘En Yaratıcı Sermaye Projesi’ ödülünü aldı.

 

Türkiye’nin lider yatırım bankacılığı hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co, sermaye piyasalarının en prestijli yarışmalarından biri olan 4. TSPB Sermaye Piyasaları Ödülleri kapsamında iki ödül birden aldı.

 

2018 ‘Kurumsal Finansman İşlemleri’ kategorisinde ‘Satın Alma ve Birleşme İşlemleri Lideri’ ödülünü alan ÜNLÜ & Co, ‘Özel Ödül’ kategorisinde ise ‘Tarım Alacaklarına Dayalı İlk Varlığa Dayalı Menkul Kıymet (VDMK)’ İhracı projesi ile ‘En Yaratıcı Sermaye Piyasası Projesi’ ödülüne hak kazandı. Haziran 2018 tarihinde tarım alacaklarına dayalı ilk VDMK ihracını gerçekleştiren ÜNLÜ & Co, bu ihraç işlemi ile tarım sektörüne düşük maliyetli fonlama imkanı yaratırken, yatırımcılara da klasik mevduat ürünü dışında yatırım yapabilecekleri farklı bir enstrüman sunmuştu.

 

17 Nisan 2019 tarihinde İstanbul’da düzenlenen törende, sermaye piyasalarının en seçkin kurumu tarafından iki ödüle birden layık görülmenin mutluluğunu yaşayan ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, şunları söyledi:

 

“Kurumsal finansman ve danışmanlık hizmetlerinde pazarda lider konumdayız. Gerek yurt içi, gerekse yurt dışında gerçekleştirdiğimiz başarılı M&A (satın alma ve birleşme) işlemleri ile bugüne kadar 12 milyar dolarlık yatırımı ülkemize kazandırdık. Ayrıca kuruluşumuzdan beri müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiğimiz inovatif ürün ve hizmetler ile rekabette farklılaşırken, ülke ekonomisinin büyümesine de katkıda bulunuyoruz. Ulusal ve uluslararası saygın kuruluşlar tarafından aldığımız bu ödüller ise başarılı performansımızın tescillenmesi açısından büyük gurur veriyor. M&A alanında bu yıl 3. ödülümüzü alırken, tarım alacaklarına dayalı ihraç edilen VDMK ürünümüzün de Özel Ödül’e layık görülmesi bizleri çok mutlu etti. Aldığımız her ödül, gelecekte yeni başarılara imza atma yolunda bizleri yüreklendiriyor.”

 

Bu arada ÜNLÜ & Co, bu yıl şubat ayında ‘2019 Bonds & Loans Ödülleri’nde, Eş Global koordinatörlüğünü üstlendiği Şok Marketler’in halka arzı nedeniyle ‘Yılın Hisse Senedi Sermaye Piyasaları’ ödülünü almıştı. Mart ayında ise New York’ta gerçekleşen The Global Atlas Awards’da ‘Gelişen Piyasalarda Yılın M&A Anlaşması’ ödülünü kazanırken, ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü de aynı törende ‘Gelişmekte Olan Pazarlar Liderlik Başarı Ödülü’ ile onurlandırılmıştı.

Finans Caddesi - Kayıt Ol

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

Kullanıcı Adınız

Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

E-Posta Adresiniz

Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

Şifreniz

6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
Finans Caddesi - Giriş Yap

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

E-Posta Adresiniz

Şifreniz

Finans Caddesi - Bilgilendirme