Perakende

Perakende normalleşme sürecine hazırlanıyor

3 Mayıs 2020 Pazar

Perakende giyim sektörünün önemli markalarından Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko, 6 Mayıs'tan itibaren Nişantaşı ve Suadiye mağazalarının kontrollü olarak açılacağını duyurdu.

Pandeminin ilk günlerinden itibaren hayata geçirdiği çalışmalarla salgınla mücadeleye destek olan Vakko, normalleşme sürecine hazırlanıyor. Dijital çalışmalarına hız veren marka, sosyal izolasyonu ve hijyen koşullarını gözeterek özel hizmet mağazalarını iki lokasyonda konumlandırıyor.

Vakko'nun koronavirüs mücadelesi kapsamındaki çalışmaları şubat ayında başladı. Salgın hastalık karşısında çeşitli senaryolara hazırlandıklarını söyleyen Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko, “Vakko'nun tüm mağazaları, genel merkezi ve üretim merkezi uzman ekipler tarafından şubat ayında nanoteknoloji kullanarak dezenfekte edildi. İlk koronavirüs vakasının açıklanmasının ardından üretim merkezi ve online dışındaki ekiplerin evden çalışması kararını aldık. Yiine aynı hafta önemli bir refleks geliştirerek mağazalarını kapatan ilk markalar arasında yer aldık. Salgınla mücadelenin en sıcak zamanları olan 31 Mart’ta Vakko Üretim Merkezi’ni Sağlık Bakanlığı’na tahsis ederek cerrahi maske üretimi yapmaya başladık. Sadece gönüllü olan çalışanların yer aldığı ekip, sterilize edilmiş bir ortamda vardiyalı bir şekilde maske üretimine başladı. Üretilip el değmeden paketlenen her koli, sağlık çalışanlarına teşekkürdür yansımasıydı. Ardından çalışan arkadaşlarımızın sağlığını riske etmemek adına; online mağazalarındaki lojistik operasyonuna 20 gün ara verdik.” dedi.

Yeni dönemde neler yapacak?

Vakko, 6 Mayıs tarihinden itibaren yeni bir dönemi Vakko Dostları ile paylaşmaya hazırlanıyor. 7/24 VAKKO Live adını taşıyan ve özel bir hizmet anlayışına sahip olan bu dönemi Cem Hakko, “7/24 VAKKO Live; hizmetin, zaman ve mekandan bağımsız olarak VAKKO Dostları ne zaman ve nerede isterse orada sağlanacağı anlamına geliyor. Bu sistem tamamlandığı zaman bununla ilgili ayrıca bilgilendirme yapacağız” diyerek özetledi. Hakko, yeni dönemde alınacak önlemleri şöyle sıraladı:

 • "Nişantaşı ve Suadiye mağazaları, 6 Mayıs’tan itibaren pilot mağaza olarak özel konumlanacak. Amaç ise etap etap, kontrollü olarak ve Vakko Dostlarına azami güven ortamı yaratarak hizmet vermek.
 • 6 Mayıs’tan itibaren iki lokasyondaki mağazalar her gün yeniden açılmadan önce antiviral, antibakteriyel, antifungal, doğa dostu olan ve henüz sadece bazı hastanelerde bulunan “Nano Teknolojik Antimic Sistemi” ile dezenfekte edilecek ve dönemsel olarak RLU (Relative Lights Units) kontrolleri yapılacak.
 • Antimic sistemi ile dezenfektasyon periyodik olarak tekrarlanacak. Her gün mağazalarda UV lamba teknolojisi ile tüm departmanlar dezenfekte edilecek.
 • Mağaza girişlerimizde ve tüm reyonlarımızda sıvı el dezenfektanları ve yüzde 80 alkollü Vakko Eau de Cologne’larımız kullanıma sunulacak. Tüm deneme kabinleri, her servis sonrası UV lamba teknolojisi ile dezenfekte edilerek yeni servise hazırlanacak, denenen ürünler de dezenfekte edildikten sonra reyona yeniden çıkarılacak."

Dijitalde Büyük VAKKO Atılımı

Bu hizmetlerin uzun bir süredir en yeni sistemlerin uygulamaya dahil edildiği Vakko online alışveriş sitesi ve aplikasyon ile 7 gün 24 saat alınabileceğini anlatan Cem Hakko, “Haziran ayına kadar yenilenerek hizmete girecek olan bu çalışmalar Vakko dostlarına online alışverişin çok ötesinde; kullanıcının tercihlerine göre ona ürün sunma, anında servis veren fonksiyonlar getirecek ve elektronik ortama insan ruhu ve dokunuşu katmak üzere danışman satış personeli bulunacak” dedi.

 

En Çok Okunanlar

   Finans Caddesi - Kayıt Ol

   Sosyal ağlara üye misiniz?

   Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

   Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

   Kullanıcı Adınız

   Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
   3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

   E-Posta Adresiniz

   Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

   Şifreniz

   6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
   Finans Caddesi - Giriş Yap

   Sosyal ağlara üye misiniz?

   Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

   Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

   E-Posta Adresiniz

   Şifreniz

   Finans Caddesi - Bilgilendirme