Kağıt - Kağıt Ürünleri

İpek Kağıt'ın tamamı Eczacıbaşı'nın oldu

20 Kasım 2011 Pazar

Eczacıbaşı Topluluğu, İpek Kağıt’ın ABD’li Georgia-Pacific’e ait olan yüzde 50 hissesini satın alıyor

Eczacıbaşı Topluluğu, İpek Kağıt’ın ABD’li Georgia-Pacific’e ait olan yüzde 50 hissesini satın alarak, sermayesinin tümüne sahip olmak amacıyla sözleşme imzaladı. Eczacıbaşı ile Georgia-Pacific arasında imzalanan sözleşme gereği, hisse devri, Rekabet Kurumu onayı ve diğer yasal işlemlerin tamamlanmasının ardından, yeni yılın ilk günlerinde gerçekleşecek.

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, hisse alımı nedeniyle yaptığı açıklamada, yönetiminde tam söz sahibi olacakları İpek Kağıt’ın, Türkiye’deki liderliğini sürdürürken dünya pazarlarında da daha hızlı bir büyüme göstermesini hedeflediklerini ifade ederek, ‘’Çalışmalarını 1989 yılından bu yana yabancı ortaklı olarak sürdüren İpek Kağıt, ortaklarıyla son derecede uyumlu ve verimli çalışmalar gerçekleştirdi. Son 11 yıldır birlikte olduğumuz ortağımız ve dünyanın en büyük üreticileri arasında yer alan Georgia-Pacific’in de İpek Kağıt’a çok önemli katkıları oldu; bu katkıları için bugüne kadarki tüm değerli yöneticilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

İpek Kağıt’ın yeni dönemde güçlü markaları, değerli insan kaynağı ve sahip olduğu ileri teknoloji ile, başarılı çalışmalarını sürdüreceğine inandığını ifade eden Eczacıbaşı, “Sürdürülebilir büyümenin en temel kaynağı, her zamanki kalite liderliğimizle desteklenen yenilikçi ürünler ve yeni coğrafyalar olacaktır. Müşterilerimize ve markalarımıza büyük değer katacağını düşündüğümüz bu önemli gelişmenin, hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Türkiye’de ilk kez modern temizlik kağıtlarını üretmek üzere 1970 yılında faaliyete geçen İpek Kağıt, 41 yıldır bu alandaki öncülüğünü ve liderliğini sürdürüyor. İpek Kağıt bünyesindeki Selpak ve Solo markaları Türkiye’nin en tanınan markaları arasında ilk sıralarda yer alıyor. 1993 yılından itibaren gelişime açık ve müşteri odaklı bir yapılanmaya yönelerek Toplam Kalite Yönetimi’ni Türkiye’de ilk benimseyen kuruluşların başında gelen İpek Kağıt, 1997 yılında TÜSİAD-KalDer Kalite Başarı Ödülü’ne layık görüldü. İnovasyon konusundaki başarılı çalışmalarıyla da ‘’İSO İnovasyon Ödülü’’nü kazanan İpek Kağıt, her yıl yeni ve inovatif ürünler geliştiriyor; tüketicilere beklentilerini aşan ve üstün kaliteli tuvalet kağıdı, kağıt havlu, peçete, cep mendili, kutu mendil gibi standart ürünlerin yanı sıra, temizlik ve hijyen amaçlı, fark yaratan çeşitli ürünler sunuyor.

İpek Kağıt Yalova fabrikası, yıllık 105 bin ton temizlik kağıdı üretimi ve çevreye duyarlı modern tesisleriyle örnek bir tesis olma özelliğini sürdürüyor. Yalova fabrikasının yanı sıra, Manisa ve Kazakistan’da da üretim tesisleri bulunan İpek Kağıt, temizlik kağıdı pazarındaki öncülüğünü ve liderliğini toplam kalite ve inovasyon süreçleriyle desteklenen ürün geliştirme, verimlilik, iş güvenliği ve sürdürülebilir kalkınma yatırımlarıyla da pekiştiriyor.

İpek Kağıt, üç kıtada 30’dan fazla ülkeye ihracat yapıyor. Coğrafi büyüme stratejisi doğrultusunda, 2006 yılında Kazakistan’ın Almati şehrinde yapılan üretim yatırımı ile Orta Asya pazarına ilk adımını atan, bunun yanısıra, Kazakistan ve Kafkasya bölgesinde yoğun reklam-tanıtım faaliyetlerini başlatan İpek Kağıt, bugün dünya markaları ile rekabet eden bir konuma ulaşmış bulunuyor. Selpak markası sadece Türkiye’nin değil, Kazakistan ve Kafkasya bölgesi temizlik kağıdı pazarlarının da lideri konumunda büyümesini sürdürüyor.

Finans Caddesi - Kayıt Ol

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

Kullanıcı Adınız

Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

E-Posta Adresiniz

Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

Şifreniz

6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
Finans Caddesi - Giriş Yap

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

E-Posta Adresiniz

Şifreniz

Finans Caddesi - Bilgilendirme