Kağıt - Kağıt Ürünleri

Yıldız Holding ambalajdan çıktı

8 Şubat 2013 Cuma

Duran Doğan Basım ve Ambalaj Sanayi A.Ş'nin ortaklarından Yıldız Holding, hisselerini Fransa ve Belçika'da faaliyet gösteren LGR International SA'ya devretti

Duran Doğan Basım ve Ambalaj Sanayi A.Ş'nin ortaklarından Yıldız Holding, hisselerini Fransa ve Belçika'da faaliyet gösteren ve karton ambalaj sanayinin önde gelen şirketlerinden LGR International SA'ya devretti.

 

1884 yılında Fransa'da kurulmuş olan ve halen kurucu ailenin 4. cü nesil üyeleri tarafından yönetilen LGR, Avrupa'da mikro lamine ve ilaç kutusu kullanan büyük üreticilerin karton ambalaj tedarikçisi. Müşterileri arasında Nestle, Pernod Ricard, Novartis ve Sanofi dikkat çekiyor.

LGR, bu yatırımı ile Batı Avrupa'daki başarılı konumunu, yükselen ve heyecan veren Türkiye ve komşuları pazarına da taşımak istediğini ifade etti.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, özelikle ilaç sanayinde, Türkiye, doğu Avrupa ve orta doğuda tam profesyonel ve uluslararası standartlarda akredite edilmiş bir ilaç karton ambalajı tesisi eksikliğinin bu ortaklıkla ile giderileceği belirtildi. 

 

 

İrlanda ve İngiltere'de Johnny Walker, J&B, Baileys gibi içkiler ile Godiva gibi çikolatanın en lüks markalarının baskılı karton ambalaj tedarikçisi olmakla övünen Duran Doğan'a  LGR kanalı ile, Fransa ve diğer Avrupa ülkelerinin kapısı da ardına kadar açılmış olacağının ifade edildiği açıklamada, "Bu olanak daha şimdiden, Duran Doğan'da yeni bir heyecanın yaşanmasına neden oldu. Ayrıca Duran Doğan, Yıldız Holding'in Ülker ve diğer marka ürünlerinin karton ambalaj tedarikçisi olmaya, bugüne kadar olduğu gibi devam edecektir. Bu konuda her iki taraf da tedarikçi/kullanıcı ilişkilerini aynı iyi niyetli yaklaşımla devam ettireceklerini beyan etmişlerdir."

 

Finans Caddesi - Kayıt Ol

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

Kullanıcı Adınız

Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

E-Posta Adresiniz

Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

Şifreniz

6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
Finans Caddesi - Giriş Yap

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

E-Posta Adresiniz

Şifreniz

Finans Caddesi - Bilgilendirme