Güncel

Bahçeli'den erken seçim çağrısı

17 Nisan 2018 Salı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin 26 Ağustos 2018 pazar günü yapılması çağrısı yaptı.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Cumhur ittifakıyla alakalı konuşan Bahçeli, "Biz 7 Ağustos Yenikapı ruhuna sadığız. 16 Nisan halk oylamasının muazzez sonucuna bağlıyız. CHP, HDP, İP havanda su dövmektedir, vazgeçmelidir. Milletin iradesini tanımayan, milleti tanımaz. Aziz milletimizin tanımadığını biz hiç tanımayız. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi cumhurun namusuna emanettir. Şimdi sırayı cumhurbaşkanlığı sisteminin bütün kurumlarıyla hayata geçirilmesi almıştır" şeklinde konuştu.

Konuşmasında erken seçimin sinyallerini veren Bahçeli, "Karşımızda sokaklarda oturan bir CHP vardır. Cumhurbaşkanlığı Sistemi henüz tam devreye girmedi.  Şu şartlarda Türkiye'nin seçim için 3 Kasım 2019'u beklemesi mümkün değildir. Partimiz mahalli idareler seçimleri hariç geçerli olan Cumhur İttifakı vardır. Türkiye'nin bekası açısından Cumhur ittifakının korunması elzemdir. İttifakın başarıyla seçimlerden çıkılması için toplumsal olayların iyi takip edilmesi, atılan adımların verilere göre atılması gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli sözlerinin devamında şunları dile getirdi:

"Türkiye'nin, ABD, Fransa, İngiltere ile ilgili kurulan ilişkiler değişime uğramıştır. Ülkemizin cumhurbaşkanlığı sistemine acilen geçmesi acil bir hal almıştır. 31 Mart Mahalli idareler seçiminden sonra neyle muhattap kalacağı belli değildir. Mahalli idareler seçimlerindeki kutuplaşmaların 3 Kasım'a nasıl yansıyacağı az çok malumunuzdur. Bu riski kaynağında kesmek başlıca amacımızdır. Önümüzde 2 seçim vardır. Ya normal tarihi beklenecek. Ya da Milli mecburiyetten dolayı seçimleri erkene çekilecektir. Bilinmelidir ki gerekli uyum yasalarının çıkarılmasının ardından MHP seçimlerin erkene aluınmasından yana takdirini kullanmaktadır. 26 Ağustos 2018 günü Türk Milleti yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem cumhurbaşkanını hem de milletvekili genel seçimi yapması en makul yoldur" dedi.

Finans Caddesi - Kayıt Ol

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

Kullanıcı Adınız

Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

E-Posta Adresiniz

Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

Şifreniz

6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
Finans Caddesi - Giriş Yap

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

E-Posta Adresiniz

Şifreniz

Finans Caddesi - Bilgilendirme