Güncel

TİM'de '2 kadın' şartı geliyor

19 Ocak 2018 Cuma - Sercan Akıncı-Dünya

‘Ebru Şapoğlu’ krizinin ardından harekete geçen TİM Yönetim Kurulu, ihracatçı birlikleri yönetimlerinde 2 kadın üyenin bulunması zorunluluğu getirmek için karar aldı.

 

 

 İhracatçılar Meclisi birliklerine, 'yönetiminde en az 2 kadın bulundurma' zorunluluğu geliyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) 2017 yılı ihracat rakamlarını açıkladığı Ankara'daki toplantıda çekilen fotoğraf karesinde tek kadın olan Ebru Şapoğlu arka sıralarda kalmıştı.

Krizin ardından harekete geçen TİM Yönetim Kurulu, ihracatçı birlikleri yönetimlerinde 2 kadın üyenin bulunması zorunluluğu getirmek için karar aldı. Alınan karar dün yapılan TİM Sektörler Konseyi'nde TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından birlik başkanlarıyla paylaşıldı.
Kararın paylaşılmasının ardından birlik başkanlarının seçimlere kısa bir dönem kala böyle bir zorunluluk getirmenin sıkıntı yaratabileceğini vurguladığı gelen bilgiler arasında. Ancak görünen o ki TİM bir daha toplumsal cinsiyet eşitliği açısından prestij kaybı yaratmaya aday bir fotoğraf vermemek için önlem almaya kararlı.

Dün de TÜSİAD uzun süredir gündemde olan ancak bir türlü kararı alınamayan düzenlemeyi karara bağlamış, ismindeki 'iş adamları' ibaresini 'iş insanları' ile değiştirmiş, Türkiye Sanayici ve İş İnsanları Derneği adını almıştı.

Finans Caddesi - Kayıt Ol

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

Kullanıcı Adınız

Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

E-Posta Adresiniz

Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

Şifreniz

6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
Finans Caddesi - Giriş Yap

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

E-Posta Adresiniz

Şifreniz

Finans Caddesi - Bilgilendirme