Güncel

Rusya'dan ABD'ye 'terör birliği' tepkisi!

15 Ocak 2018 Pazartesi

ABD'nin Türkiye ve Irak sınırında konuşlandırmayı planladığı 30 bin kişilik 'terör birliği'ni hedef alan Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "ABD'nin Suriye'de ordu kurma çabaları ülkenin toprak bütünlüğüne zarar verebilir. ABD'den bu konuda detaylı açıklama bekliyoruz" dedi.Suriye'den gelen açıklamada da, "Suriye ordusu, ülkedeki Amerikan varlığı ve aparatlarını bitirmek için azimli" ifadesi kullanıldı.

 

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova'da düzenlenen yıllık basın toplantısında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. 

ABD'nin Suriye'de rejimi değiştirmek isteyen gruplara yardım ettiğini belirten Lavrov, bu grupların bazı bölgeleri kontrol etmesinin, ülkenin bölünmesine neden olabileceğini söyledi.

Rus bakan, "ABD'nin Suriye'de ordu kurma çabaları, ülkenin toprak bütünlüğüne zarar verebilir. ABD'den bu konuda detaylı açıklama bekliyoruz" ifadesiyle de ABD'nin dün açıkladığı 'terör birliği'ni hedef aldı.

Lavrov, sözlerinin devamında "ABD’nin tek taraflı, ültimatom benzeri Suriye’de ordu kurulmasına yönelik projesi, Türkiye ile Kürtler arasındaki  ilişkilerde problem yaratabilir ve Afrin’deki durumun yatıştırılmasına yardımcı olamaz" dedi.

Suriye'den sert çıkış!

Suriye Dışişleri Bakanlığı da ABD’nin planının ülkenin ulusal egemenliğine bariz bir saldırı olduğunu vurguladı. Suriye devlet televizyonunda yer alan ve Dışişleri Bakanlığı kaynaklarına dayandırılan bir açıklamada da “Suriye ordusu, ülkedeki Amerikan varlığı ve aparatlarını bitirmek için azimli” ifadesi kullanıldı.

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon, terör örgütü PKK öncülüğündeki 30 bin kişilik birliğin Türkiye ve Irak sınırlarıyla Fırat Nehri kıyısına konuşlandırılacağını dün açıklamıştı

En Çok Okunanlar

   Finans Caddesi - Kayıt Ol

   Sosyal ağlara üye misiniz?

   Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

   Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

   Kullanıcı Adınız

   Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
   3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

   E-Posta Adresiniz

   Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

   Şifreniz

   6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
   Finans Caddesi - Giriş Yap

   Sosyal ağlara üye misiniz?

   Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

   Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

   E-Posta Adresiniz

   Şifreniz

   Finans Caddesi - Bilgilendirme