Güncel

Rumeli Topraklarına Yatırım Yapmalıyız!

2 Ekim 2017 Pazartesi

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, İstanbul Yeşilköy'de Rumeli Yönetici ve İş Adamları Derneği (RUYİAD) tarafından düzenlenen yemekli toplantıda konuştu.

 Rumeli topraklarında yaşamını sürdüren insanlarımıza borcumuz olduğunu belirterek, bu bölgelere yatırım yapılmasının önemine değindi. Hazırlanan yeni bir yasa tasarısıyla birlikte, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün bu bölgelerde hayır işi yapabilmesinin de önünün açılacağını açıkladı.

Bosna’daki işsizlik oranının yüzde 40’lara çıktığını belirten Çavuşoğlu, Bulgaristan’da neredeyse genç nüfus kalmadığını, Batı Trakya’daki gençlerin de çalışmak için Batı Avrupa’ya gittiğini söyledi.

Son yıllarda Türkiye’nin bölgedeki ülkeler ile ticari iş birlikteliklerinin arttığını ancak daha daüst düzeye çıkması gerektiğini belirten Çavuşoğlu, “RUYİAD'a ve bize düşen bölgeye yönelik yatırımları artırmaktır.” vurgusu yaptı.

Çavuşoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Tarihimizi, hatıralarımızı, geçmişimizi orada kalan insanlarımıza emanet ettik. Onlara borçluyuz, sahip çıkmalıyız, bunu yapmak zorundayız.”

RUYİAD Başkanı Cavit Ganiç de bölgede yatırım yapmak isteyen tüm iş insanlarına hem fikir hem de projelendirme desteklerinde bulunabileceklerini vurgularken, bu adımların Balkan ülkeleriyle olan iş birlikteliklerini arttırabileceğini söyledi.

Tarihi ve Kültürel Eserler Yeniden Ayağa Kalkıyor!

Türkiye’nin Rumeli topraklarına önemli destekleri olduğuna değinen Çavuşoğlu, yıkılmaya yüz tutmuş, kendi haline bırakılmış onlarca tarihi ve kültürel eserin yeniden ayağa kaldırıldığını, ihya edildiğini ifade etti.

Finans Caddesi - Kayıt Ol

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

Kullanıcı Adınız

Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

E-Posta Adresiniz

Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

Şifreniz

6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
Finans Caddesi - Giriş Yap

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

E-Posta Adresiniz

Şifreniz

Finans Caddesi - Bilgilendirme