Emlak

Kanal İstanbul % 60 katladı!

13 Aralık 2017 Çarşamba

sahibinden.com Kanal İstanbul Projesi güzergahındaki ilçelerin konut fiyatlarını açıkladı

 

 

İstanbul Boğazı’na özellikle gemi trafiği için bir alternatif olarak planlanan ve uluslararası yeni bir deniz yolu olmaya aday Kanal İstanbul Projesi bölgedeki gayrimenkul piyasasını da hareketlendirdi. Kanal İstanbul Projesi’nin güzergâhındaki Arnavutköy, Avcılar, Başakşehir ve Küçükçekmece’de konut fiyatları yüzde 60’ı aşan oranlarda arttı.

sahibinden.com Emlak Endeksi* 2017 Kasım ayı verilerine göre Kanal İstanbul’un geçeceği ilçelerin konut fiyatlarında son 4 yılda artış gözlemlendi. Verilere göre satılık konutların metrekare fiyatının en çok arttığı ilçe Avcılar oldu. Son 4 yılda Avcılar’da satılık konutların metrekare fiyatı yüzde 63,5 arttı; Avcılar’ı yüzde 58,4 ile Arnavutköy, yüzde 51,7 ile Başakşehir ve yüzde 33,9’luk artışla Küçükçekmece ilçeleri izledi.

 

sahibinden.com Emlak Endeksi* 2017 Kasım ayı verilerine göre satılık konutların ortalama fiyatlarına bakıldığında ise Başakşehir ortalama 596 bin 380 TL ile ilk sırada yer alıyor. Proje güzergahında yer alan Küçükçekmece’de ortalama konut fiyatı 411 bin 895 TL, Avcılar’da ortalama 314 bin 499 TL ve Arnavutköy’de ortalama 302 bin 261 TL olarak belirlendi.

 

Verilere göre 4 yıl içinde kiralık konutların da metrekare fiyatında artış yaşandı. Avcılar’daki kiralık konutların metrekare fiyatı 4 yılda yüzde 51,7 oranında artarken, Küçükçekmece’de yüzde 37,6, Başakşehir’de yüzde 30,9, Arnavutköy’de ise yüzde 15,8 oranında arttı.

 

Kiralık konutların fiyatları da Başakşehir’de ortalama 1.941 TL, Küçükçekmece’de ortalama 1.546 TL, Avcılar’da ortalama 1.247 ve Arnavutköy’de de ortalama 1.190 TL oldu.

Finans Caddesi - Kayıt Ol

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

Kullanıcı Adınız

Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

E-Posta Adresiniz

Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

Şifreniz

6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
Finans Caddesi - Giriş Yap

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

E-Posta Adresiniz

Şifreniz

Finans Caddesi - Bilgilendirme