Bankacılık

Selim Kervancı: “Kuşak ve Yol girişimini iyi değerlendirmeliyiz”

19 Ekim 2018 Cuma

HSBC Türkiye, 21. yüzyılın en büyük kalkınma projesi olan “Kuşak ve Yol” girişimi kapsamında düzenlenen BRICA İstanbul Zirvesi’nde girişimin Türkiye için sunduğu ticaret ve yatırım fırsatlarını aktardı.

 

 Zirvede konuşan HSBC Türkiye CEO’su Selim Kervancı ve HSBC Grubu Kuşak ve Yol Girişimi Başkanı Mukhtar Hussain girişim kapsamındaki altyapı yatırımları ve güçlü ticaret akışının, Türkiye’deki şirketler için sunacağı önemli fırsatlara dikkat çekti.

 

HSBC Türkiye; “Kuşak ve Yol” girişimi kapsamında çok taraflı ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla 18-19 Ekim tarihlerinde düzenlenen BRICA İstanbul Zirvesi’nde Türkiye’nin girişimdeki stratejik konumu ve önemiyle birlikte girişimin Türkiye için sunduğu ticaret ve yatırım fırsatlarını iş dünyası temsilcilerine aktardı. Zirvede konuşan HSBC Türkiye CEO’su Selim Kervancı ve HSBC Grubu Kuşak ve Yol Girişimi Başkanı Mukhtar Hussain girişim kapsamında gerçekleştirilecek altyapı yatırımları ve girişimin ülkeler arasında başlatacağı güçlü ticaret akışının, Türkiye’deki şirketler için büyük fırsatlar sunduğunu vurguladı.

 

“Türkiye, Kuşak ve Yol girişiminin stratejik bir ortağı”

Türkiye’deki iş ve yatırım olanakları, modern İpek Yolu kapsamındaki mega altyapı projeleri ve çok taraflı iş fırsatlarının masaya yatırıldığı “Türkiye: Kıtaların Geçiş Noktası” oturumunda konuşan HSBC Türkiye CEO’su Selim Kervancı, Londra ve Pekin’i birbirine bağlayacak Demir İpek yolunun; kapsadığı Bakü-Tiflis- Kars demiryolu hattı ile Türkiye’yi Kuşak ve Yol girişiminin stratejik bir ortağı haline getirdiğini belirtti ve şöyle devam etti: “Kuşak ve Yol’ güzergâhında coğrafi ve jeopolitik konum açısından büyük öneme sahip bir ülke olarak, bu girişimin sunduğu ticaret, yatırım ve uluslararası pazarlara erişim fırsatlarını iyi değerlendirmeliyiz. HSBC olarak, Türkiye’nin hem yatırım alanında hem de ticari alanda sahip olduğu potansiyeli Çin iş dünyasına aktarırken, iki ülke firmaları arasında köprü oluşturarak Çin ile ticari ilişkileri güçlendirmeyi hedefliyoruz. Özellikle ‘Kuşak ve Yol’ girişimi kapsamında Türkiye’yi Asya’ya bağlayacak demiryolu gibi büyük altyapı yatırımlarında ve/veya özel sektör ve kamu ortaklığı ile hayata geçirilmesi planlanan farklı sektörlerdeki yatırımlarda, ilgili ticari koridorlarındaki gücümüzü de kullanarak, katma değerli finansman modelleri ile her iki ülke girişimcilerinin yanında olacağız.”

 

HSBC, Türkiye’nin Kuşak ve Yol fırsatlarından yararlanmasına destek olacak

HSBC Grubu Kuşak ve Yol Girişimi Başkanı Mukhtar Hussain, Çin ekonomisinin bölgesel ve küresel ekonomi üzerinde etkileri ile birlikte Kuşak ve Yol girişiminin parçası olarak finansal kuruluşlar ve projelerin finansman olanaklarının konuşulduğu “Kuşak ve Yol Girişimi” oturumunda ‘Kuşak ve Yol’un dünya genelinde yatırımların itici gücü olacağını ifade etti ve şu değerlendirmede bulundu: “Kuşak ve Yol girişimi, önümüzdekiyıllarda küresel yatırım, ticaret, refah ve göç profilini etkileyecek bir megatrend. Çin’den Avrupa’ya uzanan tarihi ticaret yollarının yeniden canlandırılması Türkiye için büyük fırsatlar barındırıyor. HSBC olarak Çin’in lider uluslararası bankasıyız ve küresel yatırımın itici güçleri arasında yer alan Kuşak ve Yol girişimine yönelik stratejik bir taahhüdümüz bulunuyor. Bu kapsamda Türkiye’deki müşterilerimizin girişim kapsamında oluşan fırsatlardan yararlanmalarına destek olacağız.”

En Çok Okunanlar

   Finans Caddesi - Kayıt Ol

   Sosyal ağlara üye misiniz?

   Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

   Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

   Kullanıcı Adınız

   Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
   3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

   E-Posta Adresiniz

   Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

   Şifreniz

   6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
   Finans Caddesi - Giriş Yap

   Sosyal ağlara üye misiniz?

   Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

   Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

   E-Posta Adresiniz

   Şifreniz

   Finans Caddesi - Bilgilendirme