Atama Haberleri

FreakOut'a yeni Türkiye Ülke Müdürü

23 Kasım 2017 Perşembe

Asya’nın en büyük reklam teknolojileri şirketlerinden FreakOut, Türkiye'deki gelişimini yeni ülke müdürü Okay Tuğ ile hızlandırıyor

 

 

İstanbul, 23 Kasım 2017 – Kurulduğu 2010 yılından bu yana, kısa sürede Asya’nın en büyük reklam teknoloji şirketlerinden biri olan FreakOut, 2015’te girdiği Türkiye pazarında hızla büyümeyi hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda ülke müdürü pozisyonuna sektörün deneyimli isimlerinden Okay Tuğ’u getiren şirket, mobil doğal reklam çözümleriyle sektörde fark yaratıyor.

Bu atamayla birlikte Türkiye’deki gelişimi hızlandırmayı hedeflediklerini açıklayan FreakOut Bölge Müdürü Yuichi Ono, “Japonya’nın reklam teknolojisindeki eşsiz teknolojisini Türkiye’deki markaların beğenisine sunmanın gururunu yaşıyoruz. Güney Asya’nın en önemli reklam teknolojileri şirketlerinden biri olmakla birlikte Türkiye gibi en güncel teknolojilere hızla adapte olan bir ülkede yer almak bizi heyecanlandırıyor. Dünyanın en çok mobil cihaz kullanım oranına sahip APAC pazarında edinilen deneyimleri Türkiye'deki reklam verenler ve yayıncılarla buluşturuyoruz. Sektörün deneyimli ismi Okay Tuğ ile çalışmanın kısa vadede hızlı bir büyüme ivmesi kazandıracağına eminiz” dedi.

 

“Kısa vadede çift haneli büyüme rakamlarına ulaşacağız”

Türkiye’de mobil cihaz kullanımının oldukça yüksek olduğuna dikkat çeken FreakOut Türkiye Ülke Müdürü Okay Tuğ, “Şu anda Türkiye’de mobil cihaz penetrasyonu 55 milyon cihaz seviyesinde ve bu rakamın 2018 yılına gelindiğinde 58 milyona ulaşması bekleniyor. Bununla birlikte internet kullanıcılarının yaklaşık yüzde 80’i geleneksel banner reklamlarını tıklamıyor. Biz de şirket olarak, en hızlı büyüyeceğini öngördüğümü mobil doğal reklamları odağımıza alarak, bu alanda fark yaratıyoruz” dedi. Tuğ, hedeflerinin kısa sürede Türkiye’de çift haneli rakamlarda büyümek olduğunu dile getirdi.

 

Okay Tuğ Kimdir?

Marmara Üniversitesi’nin ardından Yeditepe Üniversitesi MBA programını tamamlayan Tuğ, kariyerine Finansbank’ta başladı. Doğan Online’daki deneyiminin ardından Semtur’da Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Manpower’da Şube Müdürü görevine getirilmesinin ardından Bilginet Bilişim Teknolojileri’nde Sosyal Medya Danışmanı olarak faaliyet gösterdi. Kuruluşu itibarıyla Ligatus’ta görev alan Tuğ, son olarak RTB House Türkiye’nin ülke müdürlüğünü yürütüyordu. Tuğ, FreakOut Türkiye Ülke Müdürü olarak görevini sürdürüyor.

Finans Caddesi - Kayıt Ol

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

Kullanıcı Adınız

Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

E-Posta Adresiniz

Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

Şifreniz

6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
Finans Caddesi - Giriş Yap

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

E-Posta Adresiniz

Şifreniz

Finans Caddesi - Bilgilendirme